TR | EN
Bölüm Hakkında

ESOGÜ - Bilgisayar Mühendisliği

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1993 yılında kurulmuştur ve ilk öğrencilerini 2001–2002 öğretim yılında almıştır. Bölüm eğitim-öğretim programı, yüksek öğretim kurumlarının uygulamalı bilim, mühendislik, teknoloji ve bilişim alanlarındaki programlarını akredite eden uluslar arası kuruluş olan ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology)’in önerdiği kıstaslarla uyumludur.

Genç ve dinamik bir kadroya sahip olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Sektörle güçlü işbirliği içinde, nitelikli bilgisayar mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla bölüm olarak uluslararası standartlarda sürekli iyileştirme (detayları için tıklayınız) çalışmaları yapılmaktadır.

Bölümümüz MÜDEK tarafından 2012-2019 yılları için akredite edilmiştir. MUDEK akreditasyon belgesi, Mühendislik programları için Avrupada’ki EURACE(EURopean ACcreditation of Engineering Programs) tarafından da tanınmaktadır. Mezun olan öğrencilerin yurt dışında daha rahat kabul edilmeleri için özel diploma eki verilmektedir.

Bölümümüz  MÜDEK ve EURACE (EURopean ACcreditation of Engineering Programs) tarafından 2019-2021 yılları için geçerli olmak üzere tekrar akredite edilmiştir.

 

Google Group: ESOGU_CENG  

Facebook Sayfamız: ESOGUBM